Základní seminář

Od strategie k uvědomění

Víkendový seminář určený pro ty, kdo se chtějí s Enneagramem seznámit nebo si jej připomenout. Možnost jít do hloubky a naplno si zvědomit nejen strategie, které používáme, ale i strach a bolest, která se za nimi skrývá.

Základní seminář  je věnován  seznámení s enneagramem.  Jeho komplexnost se snažíme podat velmi srozumitelnou a jednoduchou formou.  V knihách a na internetu lze najít velké množství informací, dokud ale nedojde ke skutečnému pochopení této typologie a toho, co nám skutečně ukazuje a nabízí, bude to jen další spousta informací pro naši mysl, která se v tom bude složitě orientovat.
Na tomto semináři si tento princip srozumitelně vysvětlíme a projdeme jeho nejdůležitější části, aby bylo možné následné informace lehce  pochopit a hlavně využít pro svůj rozvoj.

Vycházíme z poznání, že v rámci jednotlivých strategií ani přechodů mezi nimi neexistuje skutečná a absolutní svoboda. Proto při naší práci nevěnujeme žádnou pozornost kultivaci jednotlivých typů, ale s otázkou Kdo jsem já ve své podstatě? postupně pomáháme odstraňovat to, co jsme převzali a co už nám neslouží. Přesvědčení, strategie, sliby, zablokované emoce, příběhy o emocích, role, masky a závazky. Přinášíme tím uvolnění našemu tělu, otevíráme srdce i mysl a znovu se učíme volně a s přijetím cítit jakékoliv emoce, včetně těch, kolem kterých jsme vystavěli celou svoji obrannou strategii. Odstraňujeme individuální, rodovou i kolektivní emoční zátěž a tím se zcela přirozeně přibližujeme ke své vlastní esenci. Tímto způsobem postupně rozpouštíme ego a zcela opouštíme paradigma enneagramu a vstupujeme do pole nekonečného tvořivého potenciálu jako vědomé lidské a duchovní bytosti současně.

Součástí kurzu je představení jednotlivých strategií, příběhy z naší terapeutické praxe, skutečné dopisy, filmové ukázky a praktické sdílení lidí žijících danou strategii.


Seminář začíná vždy v pátek v 16 hodin a končí v neděli v 17 hodin.

  • Pátek: 16 –  20 hodin
  • Sobota: 9 – 19 hodin
  • Neděle 9 – 17 hodin

Na semináři v Praze, který se koná 30.9.-2.10.2022, je možné přenocovat v seminární místnosti. K dispozici je sprcha. Cena za noc je Kč 250. Spí se na matraci ve vlastním spacáku. V případě většího zájmu zjišťujeme možnost veg. stravy přímo v objektu. V okolí je několik dalších možností na obědy. Toto bude upřesněno ještě před začátkem semináře.

Nadcházející události

České Budějovice
14. 04. - 16. 04. 2023

Základní seminář

Praha
15. 09. - 17. 09. 2023

Základní seminář